شرکت DeepMind با همکاری ۳۳ آزمایشگاه تحقیقاتی بزرگترین دیتاست حوزه رباتیک را منتشر کرد. این دیتاست Open X-Embodiment نام داشته و شامل بیش از ۵۰۰ مهارت (بیش از ۱۶۰هزار تسک) برای آموزش ربات است. Open X-Embodiment دارای بیش از یک میلیون اپیزود از انواع دست‌های رباتیک و ربات چهار پا است. در نمودار زیر توزیع مهارت‌ها و ربات‌های موجود در این دیتاست به نمایش گذاشته شده است:

دیتاست Open X-Embodiment

DeepMind نتایج آموزش مدل‌های رباتیک خود با این دیتاست نیز را منتشر کرده است. براساس نتایج منتشر شده آموزش مدل‌های RT-1 و RT-2 با Open X-Embodiment بهبود قابل توجهی را نسبت به قبل داشته‌اند. دیتاست Open X-Embodiment با فراهم کردن تنوع بالا در انواع تسک‌های رباتیک به حل چالش Generalization مدل‌های رباتیک کمک بسزایی می‌کند. یکی از چالش‌های آموزش مدل‌های هوش‌مصنوعی محدودیت این مدل‌ها به دیتاست است به طوری‌که با وجود دقت بسیار بالای مدل در تسک‌های مشابه دیتاست، در اجرای تسک‌های جدید به مشکل می‌خورد. منظور از Generalization فراهم کردن سازوکاری است که مدل در اجرای تسک‌های جدید به خوبی خود را وفق داده و از عهده انجام آن برآید.


۱. Scaling up learning across many different robot types


اگر مایل به دریافت این خبرنامه در پست‌الکترونیک خود هستید از اینجا ثبت‌نام کنید. این خبرنامه هر دو هفته به پست الکترونیک شما ارسال خواهد شد. همچنین می‌توانید با عضو شدن در کانال تلگرام این خبرنامه، در سریع‌ترین زمان در جریان مقالات جدید قرار بگیرید.